MINISTRANCI

parafia-enfield-ministranci.jpg

Ministrant jest "pomocnikiem" księdza przy sprawowaniu Mszy świętej i podczas innych nabożeństw liturgicznych.

Nazwa pochodzi od Å‚aciÅ„skiego sÅ‚owa: "ministrare", które oznacza "sÅ‚użyć". Ministrant sÅ‚uży Panu Bogu, kiedy przyczynia siÄ™ do tego, aby liturgia byÅ‚a piÄ™kna.

Ministrant jest tym który niesie znaki - niesie pewne okreÅ›lone przedmioty, które dla liturgii sÄ… niezbÄ™dne i dla liturgii maja szczególnie ważne znaczenie. Te znaki majÄ… ludziom wierzÄ…cym coÅ› przedstawiać i wskazywać na innÄ… rzeczywistość.

Ministrant powinien sam być znakiem i sÅ‚użyć Panu Jezusowi w ludziach, dlatego jego misja nie ogranicza siÄ™ tylko do murów koÅ›cioÅ‚a, ale jest peÅ‚niona w caÅ‚ym jego życiu. Bliskość Pana Jezusa w czasie liturgii zobowiÄ…zuje do Jego naÅ›ladowania w peÅ‚nieniu sÅ‚użby zawsze i wszÄ™dzie.

ZBIÓRKI MINISTRANCKIE

III PIÄ„TEK MIESIÄ„CA - 18:30