NAMASZCZENIE CHORYCH

Choruje ktoÅ› wÅ›ród was? Niech sprowadzi kapÅ‚anów KoÅ›cioÅ‚a, by siÄ™ modlili nad nim i namaÅ›cili go olejem w imiÄ™ Pana. A modlitwa peÅ‚na wiary bÄ™dzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeÅ›liby popeÅ‚niÅ‚ grzechy, bÄ™dÄ… mu odpuszczone. (Jk 5,14-15).

KKK1527 Sakrament namaszczenia chorych udziela specjalnej Å‚aski chrzeÅ›cijaninowi, który doÅ›wiadcza trudnoÅ›ci zwiÄ…zanych ze stanem ciężkiej choroby lub staroÅ›ci.

KKK1528 Stosowny czas na przyjÄ™cie namaszczenia chorych zachodzi wtedy, gdy wierny staje wobec niebezpieczeÅ„stwa Å›mierci z powodu choroby lub staroÅ›ci.

Sakrament ten można powtórzyć, jeÅ›li chory po przyjÄ™ciu namaszczenia wyzdrowiaÅ‚ i ponownie zachorowaÅ‚ albo w czasie trwania tej samej choroby nastÄ…piÅ‚o poważne pogorszenie lub jeÅ›li jest czÅ‚owiekiem starym, u którego pogÅ‚Ä™bia siÄ™ sÅ‚abość.

Chorych proszę zgłaszać telefonicznie lub w kancelarii parafialnej